Objavte nádhernú prírodu v okolí Sniny a užite si tu krásnu letnú dovolenku

Nielen kvôli zvyšujúcim sa cenám, ale aj kvôli zdraviu alebo možno aj kvôli presvedčeniu, že je dobré podporovať našich podnikateľov, sa tento rok mnoho z nás rozhodlo, že zostane počas letnej dovolenky „doma“. Teda na Slovensku. Je tu toľko miest, ktoré stoja za videnie, a pritom je mnohokrát poznáme len z počúvania alebo napríklad zo správ.

Snina a jej krásné okolie

Skvelým miestom, kde môžete tráviť letnú dovolenku s deťmi, ale aj v dvoch alebo s partiou kamarátov, je mesto Snina a jej pestré, pekné prostredie. Nájdete ho v Prešovskom kraji, a je súčasťou Horného Zemplína, Východných Karpát a oblasti Nízke Beskydy. Juhovýchodne od mesta nájdete pohorie Vihoralt, celé mesto je potom obklopené Laboreckou vrchovinou a Bukovskými vrchmi.

Ubytujte sa podľa svojho vkusu a užívajte si prírodu aj pekné mesto

Stačí nájsť správne ubytovanie, rezervovať ho a tešiť sa, kedy bude termín vášho príchodu. Hneď na začiatok sa môžete vydať na prechádzku k jazerám Morské oko a Malé morské oko. Morské oko je najväčším jazerom Vihorlatských vrchov a svojím vzhľadom aj prostredím je dokonalou perlou tunajšej prírody. Lesné cestičky vás povedú cez Vihorlatský prales. Na brehoch Malého morského oka môžete spozorovať raka riečneho. Obe jazerá aj Vihorlatský prales patria do Svetového prírodného dedičstva UNESCO.

Ďalšiu prírodnú pamiatku tvoria skalné útvary, a volá sa Malý Sninský kameň a Veľký Sninský kameň. Budete sa môcť kochať krásnymi výhľadmi na okolité vrchy aj okolie mesta. Ďalším vrchom Vihoraltu je Nežabec, ktorý sa nachádza neďaleko Sninského kameňa.

Krásna je aj Vyhliadka na Vodnú nádrž Starina, ktorá je najväčšou zásobárňou pitnej vody v celej strednej Európe. K brehom je vstup zakázaný, ale hladinou a veľkou plochou sa budete môcť kochať z Vyhliadky. Dostanete sa tu pešo aj na bicykli po cyklotrase.

Nájdite si krásne ubytovanie Snina a vydajte sa sem s tými, koho máte radi. Iste vás čaká kúzelná dovolenka v čistej prírode v malebnom meste s mnohými možnosťami.

Previous article
Next article

Další články autora