Kvalitná zrnková káva: Ochutnajte rozmanité chute kávy

Zrnková káva sa perfektne hodí na rôzne prípravy kávy. Nech už teda máte v obľube akukoľvek, bez kvalitných kávových zŕn sa nezaobídete. Na výber pritom máte kávu z celého sveta. Nájdite tú pravú chuť, ktorú si zamilujete.

Káva

Káva môže mať mnoho podôb, ale na začiatku vždy stoja kávové zrná. Káva je základne rozdeľovaná na Arabicu a Robustu. Arabica má vyššiu aciditu, pričom však ponúka sladkú chuť. Nasladlé tóny sa často líšia podľa pôvodu kávy – zatiaľ čo brazílska káva býva čokoládovo-oriešková, káva z Guatemaly je výrazne ovocná. Oproti tomu Robusta je výrazne horká, s takmer žiadnou aciditou. Tieto dva druhy sú preto často spájané v zmesiach, čím vzniká vyvážená kombinácia. V ponuke však samozrejme nájdete aj možnosti pre milovníkov 100% arabiky.

Pražiareň kávy

Nielen druh a pôvod kávy ovplyvňuje jej chuťový profil. Veľký podiel má na tom aj praženie kávových zŕn. Zelená káva totiž putuje na praženie. Pražiareň kávy Moritz Cafe spracováva výberovú kávu z rôznych kútov sveta. Môžete tak ochutnať rozmanité chute, pričom každá z nich je svojim spôsobom očarujúca. Zrnková káva je tou najlepšou voľbou, pokiaľ si doma chcete pripraviť skvelú kávu.

Kvalitná zrnková káva

Príprava nápoja zo zrnkovej kávy sa môže zdať zložitá. Ponúka sa však množstvo rôznych možností, ako sa kvalitná zrnková káva môže stať lahodným nápojom – či už zvolíte kávovar, alebo napríklad moka kanvičku. Každý spôsob prípravy má svoje špecifiká a tento výber záleží iba na vás. V každom prípade je však dôležité myslieť aj na vhodnú šálku na espresso či iný druh kávy. Ideálny je porcelán, ktorý udržuje optimálnu teplotu kávy. Ďalšou možnosťou je pohár z dvojstenného skla, ktorý tiež udrží teplotu.

Na prípravu kávy sa ponúka množstvo moderných možností. Objavte rozmanitosť kávových zŕn a vychutnajte si chute z celého sveta.

Další články autora