Porovnanie Goose VPN s TunnelBear VPN Unlimited: Aká VPN je lepšia?

Aká VPN má lepšie parametre: Goose VPN, alebo je lepšie dať prednosť WeVPN? Obe VPN sme porovnali z niekoľkých hľadísk, konečný výsledok je 6,4/10 – 7/10.

Rýchlosť sťahovania a nahrávania GooseVPN – WeVPN, Ktorá sviští rýchlejšie?

Jedným z najdôležitejších parametrov VPN je rýchlosť, platí to aj o GOOSE VPN a WeVPN.

Priemerná rýchlosť prvej menovanej bola 26 Mb/s, pri druhej 39 Mb/s. Goose VPN sa prejavila o 13 Mb/s pomalší v porovnaní s WeVPN.

Priemerný upload u Goose VPN činil 19 Mb/s. WeVPN dosiahla hodnotu 13 Mb/s, a teda je o 6 Mb/s pomalší.

Rýchlosť odozvy bola pri prvej VPN 121 ms. Odozvu u WeVPN skript nameral 166 ms. Pretože platí, že čím nižšia rýchlosť odozvy, tým lepšie, tak GOOSE VPN je o 45 ms lepšie.

Priebežné skóre Goose VPN proti WeVPN zatiaľ je 3/10 – 3/10.

Podarí sa GooseVPN streamovať Netflix?

Vysoká rýchlosť je pre odblokovanie zahraničného Netflixu dôležitá, Goose VPN túto významnú funkciu nevie. VPN zvyčajne stačí zapnúť a vybrať krajinu, WeVPN odomknúť Netflix vie.

S aktivovanou VPN môžete tiež sledovať videá na YouTube, ktoré sú v Česku skryté, pričom WeVPN túto funkciu zahŕňa. Druhá z VPN funkciu obídenia YouTube zámku nezahŕňa.

Pri výbere VPN sa oplatí pozerať aj na podporu Multi-Hop pripojenia, ochranu DNS a whitelist. Napríklad Goose VPN zahŕňa ochranu DNS a WeVPN napríklad zahŕňa white list.

V porovnaní funkcií je skóre 8/10 ku 7/10.

Ako sa darí Goose VPN v ponuke počtu krajín a serverov?

Nedostatočná ponuka serverov môže spôsobiť nízku rýchlosť, Goose VPN má 52 serverov. V katalógu WeVPN sme našli 2600 serverov. Prvá z dvojice tak udáva o 2548 menej .

Dôležitá je tiež ponuka krajín so servermi, u WeVPN robí 49. Porovnávaná VPN má 22, o 26 menej. V tejto disciplíne tak prehráva.

Sledujte tiež počet súčasne pripojiteľných zariadení, ktorých GooseVPN pripojí neobmedzene. WeVPN povoľuje pripojiť súčasne 10 zariadenia. Úplný prehľad vlastností nájdete v článku najlepšie VPN pre PC.

Ktoré platformy podporuje GOOSE VPN a aké ponúka WeVPN?

Medzi najdôležitejšie vlastnosti VPN sa radí ponuka podporovaných zariadení, Goose VPN vie prístroje na platforme Android a pripojí zariadenie s iOS. Druhá VPN z porovnania WeVPN iPhony s iOS zabezpečí, prístroje s Androidom dokáže zabezpečiť.

Poskytovanie informácií o používateľoch VPN sa riadi zákonmi krajiny, kde má spoločnosť registrované svoje sídlo. GOOSE VPN má pôvod v Holandsku. Firma prevádzkujúca druhú službu je registrovaná na Britských Panenských ostrovoch.

Služba Goose VPN nie je k dispozícii v slovenskom preklade, WeVPN slovensky tiež nie je.

V známkovaní podporovaných platforiem dosiahla GOOSE VPN výsledku 8/10 a WeVPN získava 10/10.

Cenové porovnanie GooseVPN – WeVPN

WeVPN možno mať už od 2,65 € mesačne, druhú VPN si môžete objednať za 1,79 € mesačne. Známka oboch VPN za pomer ceny a funkcií je 8/10 pre prvé VPN a 7/10 pre porovnávanú VPN.

Další články autora