CHALLENGE 2022: PODPORTE PRI ŠPORTE SVOJE PRSA, VÝKON I ZDRAVIE

Viac ako 90% žien nosí športovú podprsenku nesprávnej veľkosti. Pritom nedostatočná podpora pŕs vedie k preukázateľným bolestiam pŕs, škodlivému naťahovaniu kože a čo viac, zle zvolená bielizeň môže neblaho ovplyvniť aj celkový výkon. Značka adidas sa túto realitu rozhodla zmeniť prostredníctvom svojej novej kolekcie podprseniek Bra Revolution.

Ešte pred rokmi sa spodnej bielizni v oblasti športu nevenovala prílišná pozornosť. Súčasné mladé ženy a dievčatá si ale skutočnosť, že im štandardné veľkosti XS, S, M, L a XL jednoducho nestačia, začínajú uvedomovať. Preto značka adidas, v spolupráci s popredným nezávislým výskumným pracoviskom University of Portsmouth, uskutočnila veľmi rozsiahly výskum. „Pohyb pŕs v športe je dlhodobo prehliadanou oblasťou, preto je skvelé, že sme nadviazali dlhodobý vzťah so spoločnosťou adidas,” potvrdzuje profesorka Joanna Wakefieldová-Scurrová, vedúca výskumnej skupiny pre zdravie pŕs z University of Portsmouth. Získané informácie boli zásadné natoľko, že viedli k rozsiahlemu vývoju a prepracovaniu celého portfólia vrátane niekoľkofázového testovania, ktorých vyústením sa stala kolekcia športových podprseniek Bra Revolution.

Bra Revolution podprsenky od adidas
Info ikona

Ďalšie informácie, ktoré by ste pre podporu svojich pŕs mali vedieť
„Ak napríklad bežíte maratón, vaše prsia bez podpory urazia sama o sebe štyri kilometre navyše. Takéto zistenie je významný počin, na ktorom sa podieľal výhradne ženský tím návrhárok, testeriek a odborníčok, dúfame preto, že táto kolekcia pomôže väčšiemu počtu užívateľiek športových podprseniek vyskúšať si výhody väčšej podpory a lepšieho strihu a nebude ich brzdiť pri športe, ktorý tak milujú, konštatuje Amy Charlton, vedúca produktová riaditeľka adidas. Spomínaný výskum však priniesol aj ďalšie dáta: Napríklad to, že pokiaľ prsia nemajú pri behu správnu podporu, pôsobí na ne rovnaká sila G ako na jazdca F1 a že sa koža až škodlivo naťahuje. Pri skoku do výšky sa zase nedostatočne podoprené prsia môžu posunúť až o 19 cm. Navyše takmer polovica opýtaných dievčat školského veku uviedla, že ich prsia majú vplyv na celkovú aktivitu v športe. To je viac než pádny dôvod porozmýšľať o zmene.

Bra Revolution od adidas
Info ikona

Mierite na pilates, HIIT, alebo idete behať? Potom majte na sebe ten správny kúsok!
„Športová podprsenka je prvá vec, na ktorú pri tréningu myslím, pretože pokiaľ mi nesedí, rozhodí ma to a prestávam sa sústrediť. Pred veľkou súťažou je pre mňa maximálne dôležité, aby som nestratila koncentráciu. Nesprávna podprsenka tak má významný vplyv na môj tréning a výkon, a to ako po psychickej, tak po fyzickej stránke. Športové podprsenky sú základom výbavy, ale neexistuje jedna univerzálna – môj tréning zahŕňa rozmanité aktivity, ako je kardio, joga alebo silový tréning, takže je naozaj dôležité zvoliť správnu podprsenku, ktorá je prispôsobená konkrétnej aktivite a zaistí správny výkon,“ tvrdí olympijská víťazka Mikaela Shiffrinová , Ktorá sa stala hlavnou tvárou kampane. Vďaka inováciám v oblasti materiálov a designu ponúka nová kolekcia podprsenky Everyday vhodné pre ľahký pohyb, podprsenky Studio určené na jogu, pilates a ďalšie aktivity s nízkou až strednou intenzitou, ale aj podprsenky Train s vyššou podporou, ktoré si môžete obliecť na lekcie HIIT a pri intenzívnejšom športu alebo tréningu. Podprsenky Run poskytujú najvyššiu podporu pŕs pre bežecký tréning.

Bra Revolution od adidas
Info ikona

Ako a kde vyskúšať padnúcu športovú podprsenku?
Novú kolekciu podprseniek Bra Revolution si môžete pozrieť v predajniach adidas Store Prague Čierna Ruža a Palladium. S hľadaním vhodnej veľkosti a strihu vám pomôže vyškolený personál aj špeciálne kabínky pre ženy, kde bude pre vás pripravený fitting manuál. Dávate prednosť online nákupom? Aj vo vodách internetu zriadil adidas službu, pomocou ktorej môžete správnu veľkosť a vhodný typ podprsenky zistiť. Bra Revolution bude so svojimi 43 novými typmi v 18 produktových radách a 72 veľkosťami k dispozícii na adidas.sk/bra a prostredníctvom aplikácie adidas.

Další články autora