MENŠÍ NOS ALEBO UŽŠÍ TVÁR BEZ OPERÁCIE: NOVÉ TRENDY V ESTETICKEJ MEDICÍNE

Môžeme polemizovať o tom, či je to správne a aká je motivácia, napriek tomu zostáva faktom, že záujem o zákroky estetickej medicíny každoročne rastie. Nie je teda divu, že sa postupy neustále rozvíja a zdokonaľujú. Aktuálny trend? Maximálny efekt tým najšetrnejším spôsobom a taktiež ošetrenie na mieru.

Individuálny prístup by už v tomto odbore mal byť absolútnou samozrejmosťou. Nejde len o to, že každý zákrok sa musí prispôsobiť vášmu telu, zdravotnému stavu, potrebám i prianiam, ale zároveň by vás lekár nemal počúvať až príliš. Individuálny prístup by mal spočívať v dialógu, kedy vám odborník vysvetlí, prečo niektoré vaše požiadavky nie sú ten najlepší nápad, vždy vám ukáže pre a proti, navrhne najlepšie riešenie s vysvetlením očakávaných výsledkov.

Dnes už aj jeden problém spravidla vie riešiť viacero rôznych metód. Preto ak sa vám jedna cesta k vysnenému cieľu z nejakého dôvodu nepozdáva, pýtajte sa – dosť možno s lekárom nájdete inú alternatívu. A ak nie, aspoň si vypočujete dôkladné vysvetlenie a strach vďaka tomu odznie. Pravdou tiež je, že rôzne ošetrenia môžu mať rôzny výsledný efekt a tak môžete nájsť to pravé riešenie z mnohých rôznych uhlov pohľadu.

Múdrejšie a šetrnejšie prístroje
Za to, že existuje niekoľko spôsobov, ako splniť očakávania klientov estetickej medicíny, môžu samozrejme čoraz prepracovanejšie technológie. Z nich najväčšej obľube sa v súčasnosti tešia lasery, ktorými možno riešiť všeličo. Dokonca aj tam, kde bol v minulosti potrebný náročnejší zákrok, dnes bohato postačí laser, čo zároveň znamená výrazne šetrnejšie neinvazívne ošetrenie.

Laser pritom pomáha nielen pri omladení pleti, ale spoľahlivo rieši napríklad aj problém s chrápaním, stresovou inkontinenciou, alebo napríklad omladenie intímnych partií. Na niektorých klinikách využívajú laser aj na veľmi efektívnu liposukciu. Novinkou je napríklad pokročilá laserová liposukčná technológia využívajúca špeciálne vlákna žiariace do kruhu, nielen dopredu. Je tak výrazne šetrnejší, výkonnejší a až dvakrát rýchlejší oproti konvenčnej laserovej liposukcii. Ako prvá laserom asistovaná liposukcia zvládne odsávanie a laserovanie problematickej oblasti zároveň.

Štyri metódy v jednom
Umožňuje navyše získať najvyššiu možnú kvalitu tuku pre jeho ďalšie prípadné využitie, napríklad na modeláciu poprsia či ako výplň na vyhladenie vrások a ďalšiemu anti-age efektu na tvári. Jeden zákrok tak môže priniesť hneď dvojaký pozitívny výsledok.

Istá „multifunkčnosť“ zákrokov, ktorá pacientom šetrí čas, pretože prináša intenzívnejšie výsledky, je zrejmá napríklad aj pri niektorých celulitídnych programoch, ktoré kombinujú mnohokrát aj štyri metódy v jednom ošetrení. Stimulujú spojivové tkanivo a pracujú s tukovou vrstvou vďaka kombinácii trojnásobnej mikrostimulácie s účinkami modernej laserovej a LED technológie a aplikáciou účinných sér.

Další články autora