PLAČIACA SELFIA: VOLANIE PO POZORNOSTI ALEBO DETABUIZÁCIA DEPRESÍ?

Selfies, na ktorých ľudia plačú, na každého z nás čas od času vyskočia z našich feedov, v poslednej dobe čoraz častejšie. Zdieľa ich celebrity, ale aj bežní užívatelia Instagramu. Je v poriadku šíriť negatívne emócie na sociálnych sieťach? Alebo ide len o potrebu pozornosti?

Trendy na sociálnych sieťach sa nedajú zastaviť. Vznikajú a zase zanikajú nepredvídateľným spôsobom. Momentálne môžeme sledovať všeobecnú snahu o návrat k prirodzenosti, ktorej iniciátorom je Gen Z. Reakcia na dokonale skurátorované profily, ktorými sa Instagram stále hemží, je viditeľná najmä na TikToku – platforme, kde vládne najmladšia generácia. Instagram je naproti tomu revírom mileniálov, tí na ňom prežili svoje dvadsiate roky a svoj tunajší kurátorovaný obsah starostlivo budovali.

Trend autentickosti sa v poslednom roku pomaly ale iste vkradol aj na Instagram, ktorý tak postupne ovládli momentky, rozmazané a rozostrené zábery nášho každodenného života. Ako finálna, a asi úplne prirodzená, revolta proti precízne poskladanému feedu je plačúca selfie. Tento fenomén sa stále častejšie objavuje nielen na profiloch celebrít, napr. pravidelné plačúce selfies nájdeme u topmodelky Pauliny Pořízkovej, ale iste ste na takú selfie narazili aj u vašich známych. Má zdieľanie negatívnych emócií na sociálnych sieťach vôbec nejaké benefity alebo to je iba vynucovanie si pozornosti? Je ich nezdieľanie zlé?

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram