SYMBOL SEXU A SEBAVEDOMIA. NAUČTE SA NOSIŤ RUDOU

Je červený rúž stále ešte v móde? A ako ju podľa posledných trendov správne aplikovať? A musí vôbec byť červená?

Iste že sú červené pery nestarnúcou klasikou, ku ktorej sa môžete vracať pokojne celý život. Rozžiari každý outfit aj unavenú tvár. Aby vás ale neustále bavili, je fajn ich občas preložiť modernejším variantom alebo trochu iným odtieňom. A aby vyzerali perfektne, je fajn dať si pozor na pár maličkostí.

Matný variant
V posledných mesiacoch obľuba výrazných rúžov ​​trochu ustúpila, pretože si ich nechceme zotrieť alebo rozmazať zakaždým, keď si nasadíme rúško. Riešením ale môže byť matný variant, ktorý sa toľko neotlačí a tiež lepšie drží. Nezabudnite však, že matný finiš pery viac vysušuje, preto najprv pery ošetrite výživným balzamom. Alebo zvoľte rúž s matným alebo saténovým efektom, ktorý má zároveň ošetrujúce účinky.

Ľahký dotyk červené
Červená vyzerá skvele, aj keď nie je úplne sýta. Variantom vhodným zvlášť na denné líčenie je farba len ľahko prstami vklepaná do pier. Budete pôsobiť, akoby ste práve zjedli hrsť malín – nedbalo, ale cool.

Ceruzka je nevyhnutnosť
Pokiaľ však stavíte na dokonale vyfarbené, intenzívne červené pery, radšej sa vybavte kontúrovacou ceruzkou, ktorú pusu pred aplikáciou rúžu najprv orámujete, čím donútite farbu sedieť na svojom mieste. Niektorí vizážisti odporúčajú pre dlhodobejší efekt ceruzkou vyfarbiť celú plochu pier a až potom naniesť rúž, ktorý tak bude dlhšie a lepšie držať.

Sliced lipstick textures on white background, pink and red color isolated on white

Nehodí sa ku všetkému
Červený rúž je na jednu stranu stávkou na istotu, ale na druhú môže celkom ľahko pôsobiť lacno. Je preto zásadné premýšľať o zvyšku líčenia. Platí staré dobré pravidlo, že k výrazne nalíčeným perám je lepšie umierniť líčenie očí a naopak. K intenzívnemu očnému make-upu farbou šetrite. Ďalšia klasika, teda červené pery a dymové oči, stále vyzerajú skvele, ale skôr na večer. Zvážte ale napríklad aj tvárenku – môžete mať ružovú tvárenku k červenému rúžu, ale dajte si záležať. Tiež líčka musia vyzerať prirodzene.

Ktorý odtieň je ten správny?
Svoji budúci rúž nevyberajte len podľa časopisu alebo podľa toho, čo pristane kamarátke – vždy je dobré vziať do úvahy vlastnú farbu pleti, vlasov, ale napríklad aj zubov. Tmavšie odtiene sú lepšie pre tmavšiu pleť, červená so studenými modrými podtónmi opticky zosvetlia zuby, oranžovo-červené tóny idú skvele dohromady s opálenou pleťou. Červený rúž so studenými tónmi, s nádychom fialovej, čiernej i čerešňovej pristane svetlej pleti.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram